Виборюватимемо право на самоврядування спільно!

golova

 У зв’язку із ліквідацією у 2010 році районних у місті Києві рад була зруйнована цілісна система місцевого самоврядування у столиці України. Відсутність представницької влади в районах міста призвело до зникнення взаємодії між районною владою та мешканцями, які фактично втратили можливість впливати та вирішувати важливі питання життєдіяльності своїх будинків, вулиць, мікрорайонів, та інших проблем через своїх представників – депутатів районних рад.

Для столиці децентралізація влади є вкрай важливою, адже в місті є 10 районів в кожному з яких (згідно офіційних статистичних даних) проживає від 130 до 350 тисяч населення, це фактично як міста в місті.

Відновити цілісність системи місцевого самоврядування у місті Києві можливо шляхом відновлення діяльності районних у місті Києві рад.

Конституція України (ст. 140) визначає, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою як безпосередньо, так і  через органи місцевого самоврядування. Однією із форм здійснення місцевого самоврядування безпосередньо територіальною громадою є місцева ініціатива.

Згідно ст. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд в раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання віднесеного до відання місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» Київській міській раді належать повноваження щодо прийняття рішення про утворення районних у місті Києві рад та визначення порядку їх управління.

З метою забезпечення належного управління районами у місті Києві, а також реалізації прав територіальних громад районів на місцеве самоврядування члени територіальної громади міста Києва відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування, ст. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст. 12 Статуту територіальної громади міста Києва мають право звернутися до Київської міської ради із ініціативою прийняти рішення «Про управління районами міста Києва» згідно якого будуть утворенні районні в місті Києві ради та організовано управління районами міста Києва.

Відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  місцева ініціатива, внесена у встановленому порядку на розгляд ради підлягає обов’язковому розгляду на відкритому засіданні ради за обов’язковою участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи.

Запрошуємо долучитися до нашої ініціативи всіх небайдужих киян!