Муніципальна ліга Києва взяла участь в презентації низки шевченкознавчих проектів
Шевченко – інтелектуал, Шевченко – художник, Шевченко – дослідник. Такий Великий Кобзар – пересічному українцю менш відомий: адже більше знаний як поет. До 200-ти річчя від дня народження Тараса Григоровича – фонд Миколи Томенка «Рідна країна» спільно із Київською міською організацією «Батьківщина» та Громадською організацією «Муніципальна ліга Києва» презентують низку проектів – аби кожен міг відкрити свого Шевченка. Про це повідомляє сайт intvua.com.
«Ідеологія, ідея, слово, а не пам’ятники, чи дороги, тому ідея Шевченка об’єднує, тому треба інвестувати сьогодні в креативні проекти, щоби показати іншого Шевченка, європейського Шевченка, інтелектуала Шевченка, а не – вийти за межі цього совкового образу», – розповідає український політик Микола Томенко.
Серед іншого – презентували факсимільне відтворення одного із подорожніх альбомів 1845 року. Найбільш відомого. Це другий альбом, виданий фондом «Рідна країна». В ньому – рисунки олівцем та аквареллю, пам’ятки старовини та мистецтва, головним чином архітектури центральної України, – частина з яких – вже не існує.
Сергій Гальченко – відомий шевченкознавець, автор-упорядник збірки, каже, що факсимільне відтворення творів подається із брошурою, з науковим коментарем та описом кожного малюнка.
«Добилися так би мовити максимального відтворення, щоб були збережені кольори, ми залишили там якісь помарки, плямочки, відбитки. Окремо до цього альбому, до його факсимільного відтворення, додається така брошура, моя – де я стаття, і де є науковий опис кожної, кожного малюнка, чи це акварель, чи це сепія, чи це олівцеві ескіз, етюд, чи начерк», – розказує він.
Leave a Reply