Федоренко Олександр Вікторович

Федоренко Олександр ВікторовичФедоренко Олександр Вікторович
Голова Правління ГО “Муніципальна ліга Києва”

Біографічні відомості:

Народився 01 липня 1977 року в невеликому місті Шостка, Сумської області.

Трудову діяльність розпочав у 1992 році, будучи студентом Шосткінського хіміко-технічного коледжу ім. І. Кожедуба, який закінчив у 1996 році за спеціальністю «Автоматизація хімічних виробництв», згодом отримав кваліфікацію технік-електромеханік.

Тяжіючи до юридичної науки та усвідомлюючи необхідність отримання знань правової сфери, Олександр здобуває другу вищу освіту.

В 1996-2001 рр. – навчався в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», за спеціальністю «Правознавство», здобув кваліфікацію юриста.

Саме під час навчання на юридичному факультеті Олександр зрозумів важливість принципів верховенства права у країні. Ще будучи студентом, він проявляв активну громадянську позицію, беручи участь у молодіжних ініціативах та благочинних справах.

2001-2003 рр. – юрисконсульт дочірнього підприємства «Житло експлуатація» ВАТ «Трест «Київміськбуд-2».

Перша робота принесла Олександрові можливість взяти участь у практичній юридичній діяльності, відмітити складнощі у веденні справ та несправедливість номенклатури по відношенню до підприємців. Після того він розпочав активні громадську діяльність: безкоштовні юридичні консультації та допомога місцевим жителям у вирішенні їх проблем, пов’язаних зі свавіллям чиновників.

2003-2004 рр. – заступник начальника юридичного управління Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації.

Знаходячись у команді однодумців, Олександр підтримував Помаранчеву революцію та всіляко сприяв зміні ладу в Україні.

2004-2006 рр. – начальник управління організаційно-правового забезпечення діяльності райради, її виконавчих органів та органів самоорганізації населення Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації.

Саме цей період життя приніс Олександрові розуміння важливості ролі територіальної громади у врядуванні. За його участі було створено нові органи самоорганізації населення та впроваджено чіткі системи контролю ефективності роботи районної ради.

Громадська діяльність Олександра Федоренко не залишилася без відзнак за активну участь у розбудові місцевого самоврядування в місті Києві.

Він нагороджений:

  • Подякою Київського міського голови – 2003 р.;
  • Почесною грамотою Київського міського голови – 2004 р.

2006-2010 рр. – заступник голови Шевченківської районної в м. Києві ради V скликання.

Зокрема, Олександр у цей час виступив одним з ініціаторів та організаторів:

  • Референдуму про недовіру Черновецькому в Шевченківському районі; 
  • Референдуму проти ліквідації районних рад, та скорочення прав районних рад.

З 2010 р. – помічник-консультант народного депутата України.

Олександр продовжує свою громадську роботу задля побудови громадянського суспільства в Україні, його ініціативи направлені на розширення прав місцевих громад, а, отже, на чіткому контролі діяльності органів муніципальної влади.

Обирався депутатом Шевченківської районної у м. Києві ради IV скликання (2002 р.) та V скликання (2006 р.).

З 2012 р. Голова правління громадської організації «Муніципальна ліга Києва».